Евертън победи Борнемут с 1:0 на Гудисън парк в мач от последния

...

Евертън се спаси със сетни усилия след минимална победа над Борнемут

Евертън победи Борнемут с  1:0 на " Гудисън парк " в мач от последния кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Абдулай Дукуре през втората част. " Карамелите " бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата, като предложиха доста борба на всички места по терена. С тази победа Евертън се избави, завършвайки на 17-а позиция с актив от 36 точки, до момента в който Борнемут е на 15-о място с 39 пункта на сметката си. Лестър, Лийдс и Саутхемптън изпаднаха от Висшата лига.

Срещата стартира умерено, а в 16-а минута Демарай Грей опита удар от разстояние, който мина малко настрана от вратата на Марк Травърс. В 30-а минута Идриса Гей получи на превъзходна позиция, а полузащитникът не се поколеба да стреля, само че вратарят на Борнемут блесна със ужасно избавяне. Малко по-късно Травърс още веднъж впечатли с превъзходна реакция.

Маркос Сенеси бе пропуснат в противниковото наказателно поле в 38-а минута и опита техничен удар, който мина настрана от дясната греда на Джордан Пикфорд. В 45-а минута Дейвид Брукс се възползва от неточност на Тарковски и откри Доминик Соланке, който бе на съвършена позиция и стреля, само че бе блокиран. Само корнер за Борнемут.

Второто полувреме стартира с голям пропуск на Евертън, откакто Демарай Грей стреля с глава от два метра от голлинията, само че Марк Травърс още веднъж отрази мазета със сетни сили в корнер. В 57-а минута Абдулай Дукуре взриви " Гудисън парк ", като реши да стреля от сериозна отдалеченост, а топовният му шут остави беззащитен стража на Борнемут - 1:0 за Евертън.

В 94 минута Матиас Виня опита удар от сериозна отдалеченост, който летеше страховито във вратата, само че Джордан Пикфорд съумя да избави по удивителен метод.

Стартови сформира:

Евертън:  1. Джордан Пикфорд, 30. Конър Коуди, 13. Йери Мина, 2. Джеймс Тарковски, 7. Дуайт МакНийл, 27. Идриса Гей, 11. Демарай Грей, 16. Абдулай Дукуре, 8. Амаду Онана, 37. Джеймс Гарнър, 17. Алекс Иуоби

Борнемут:  1. Марк Травърс, 5. Лойд Кели, 25 Маркос Сенеси, 27. Илия Забарний, 15. Адам Смит, 8. Джеферсон Лерма, 29. Филип Билинг, 7. Дейвид Брукс, 10. Райън Кристи, 11. Данго Утара, 9. Доминик Соланке